Otse põhisisu juurde

Hell´s Gate

Hell´s Gate National Park
Nairobis veetsime esialgu kaks päeva, mil külastasime turgusid. Esimene nendest oli Maasai Mara turg, mis on ilmselt populaarseim turg linnas. Eelkõige turistide jaoks, sest suveniire ja igasugu käsitööd leiab palju. Teine turg oli "City market", kus on samuti ainult turistidele suunatud kaup. Turuhoonesse sisenedes oled automaatselt kõigile sihtmärgiks. Kõik müüjad ( u. 50 ringis) on üsna agressiivsed ja loomulikult tahab igaüks, et ostaksid just tema kaupa. Kauplemisoskus on väga suureks abiks. Kõik petavad. Võib kindel olla, et esimene öeldud hind on pea kaks korda (kui mitte rohkem) kallim kauba õigest väärtusest.

Pidime minema ka Aafrika suurimasse slummi, Kiberasse. Rongis kohtasime üht kohalikku poissi, kes elab Kiberas ja lubas meile väikse jalutuskäigu teha. Kokkulepitud ajal ja kokkulepitud kohas me teda aga ei kohanud. Väidetavalt oli Robert (tema inglise nimi) oodanud meid vale koha peal. Ei tea, kas uskuda või mitte. Kui Nairobisse naaseme, üritame uuesti Kiberasse minna. Meil on olemas ka ühe teise kohaliku kontakt, mille saime toreda eestlanna käest, kes oli möödunud aastal vabatahtlikuna Keenias. Me võiksime ka kahekesi slummi minna, kuid mitmed allikad väidavad, et ohutuse mõttes on parem, kui saatjaks on keegi kohalik. Valge saab väga palju tähelepanu ja ilmselt on ka kuritegevus üsna levinud.

Vahepeal veetsime aega ka Naivasha järve ääres (paar tundi Nairobist), kus külastasime Hell´s Gate rahvusparki. Valisime antud pargi, kuna see on üks vähestest, kus saab omapäi jalgrattaga loomade vahel ringi sõita. Loomi võib kohata üsna mitmeid - kalekirjakud ja sebrad on muidugi põhitegelased, lisaks on ka Aafrika pühvlid, erinevaid antiloopide alamliike, paavianid ja veel palju muid elukaid. Kusjuures, antud pargist on inspiratsiooni saanud Disney stuudio animaatorid, lõvikuninga multifilmi loomiseks.

Hell´s Gate National Park

Rahvuspargis liiklemiseks rentisime jalgrattad. Päevane rent 700 Keenia šillingit. Kusjuures, lisaks tuli veel "cycling fee" ehk pidime maksma 250 šillingit ka selle eest, et saaksime üldse rattaga pargis ringi sõita. Saan aru, et autoga sõitmise eest võetakse lisatasu, kuid mida halba teeb üks jalgratas loodusele?

Igasugused safarid, loodus- ja rahvuspargid on turistidele üsna kulukad. Hell´s Gate rahvuspark on küll üks odavamaid, kuid sellegi poolest peame meie maksma kümme korda suuremat hinda, kui kohalikud.

Citizen
Resident
Non - Resident
Adults
KSH
Child
KSH
Adults
KSH
Child
KSH
Adults
USD
Child
USD
350
(3,5 USD)
250
700
(7 USD)
350
30
20

Sellele lisandub veel soovi korral giidi tasu ja loomulikult küsitakse lisatasu veel mäekuru külastamise eest, mis on kohalike meelest pargi peamisi vaatamisväärsusi. Sulle väidetakse, et kurusse saab minna vaid koos giidiga, mille eest tuleb maksta 1500 šillingit (15 USD). Kauplesime hinna kõigepealt 450 šillingi (4,5 USD) peale, kuid hiljem veendes pargivahti, et me ei vaja giidi, saime hoopiski tasuta. Omal vastutusel. Loomulikult ei ole rada mingitpidi märgistatud, kuid järgnedes giidiga turistide häältele/varjudele, saime ise ilusasti raja läbitud.



Mäekuru
Mäekurus on üles võetud ka mitmed filmid -
Tomb Raider, Kuningas Saalomoni kaevandused jt

Kommentaarid

ENIMLOETUD

Sansibar

Päikeseloojang Stone Town Sansibar on paradiisisaar Ida- Aafrikas, ühtlasi ka Tansaania liiduriik, mis on eraldatud mandrist 35 kilomeetrise kanaliga. Sansibar on umbes 90km pikk ning 40km lai. Saarel on ilusad valged liivarannad, palmidega ääristatud rannariba, soe vesi ja päike - ideaalne koht rannamõnude nautimiseks. Ligi 90 % saare elanikest on moslemid, seega alkoholi tarbimine avalikus kohas on keelatud ning naised peaksid katma oma käed ja jalad ( põhimõtteliselt pealaest jalataldateni kaetud). 35+ kraadise kuumuse käes mina ja ka paljud teised naisturistid seda aga ei suutnud.  Saarele läksime Dar Es Salaamist praamiga, mis on omaette katsumus. Sadamas üritavad paljud petta ning väidavad, et müüvad pileteid praamile või, et töötavad mõne praamifirma jaoks. Ignoreerides kõiki petiseid, suundusime "Kilimanjaro Fast ferries Ltd" poole, mille leidmine on õnneks üsna lihtne. Sõit võtab aega 1,5 tundi ning maksab 35 USD. Pakkujaid on erinevaid, ning võib juhtud...

Türgi ja kebabid

Gruusias olles plaanisime 5 päevaks või maksimaalselt nädalaks põgeneda Türki. Meie plaan aga ebaõnnestus, kuna Türgis veetsime kokku pea 3 nädalat. Mulle meeldis Türgis, kohe väga meeldis! Teekond Türki algas Batumist, kust suundusime marshrutkata piirilinna Sarpisse, sealt edasi juba paaritunnine bussisõit Trabzoni. Trabzonis pikalt ei peatunud, kuna otsustasime ühe jutiga minna Ankarasse, seega ootas ees 11 tunnine öine bussisõit pealinna poole. Öise bussisõidu võib olla ainukeseks plussplooleks on see, et ei pea muretsema öömaja pärast, kuid bussis magamine on minu jaoks suhteliselt võimatu. Mitmed tunnid "Braking Bad" seltsis, aeg ajalt üritades silma kinni lasta, kuid lõppkokkuvõttes jõudes Ankarasse oli väsimus kiirelt tulema. Ankara Kohale jõudsime hommikul kella 8 paiku. Leidsime couchsurfingust inimese, kes meile bussijaama lahkelt vastu tuli, jagas infot linna kohta, tõdedes, et siin ei ole mitte midagi teha ega näha ja kui tahame õiget Türgit näha, siis selle jaok...

Yogyakartast Jakartasse

Veepalee Yogyakartas Kui suur on tõenäosus, et keset Indoneesiat tuleb kaubanduskeskuses vastu kohalik meesterahvas ning saades jaatava vastuse küsimuse peale, kas oleme Eestist, küsib tema "Kuidas läheb?" Täpselt nii meiega igatahes juhtus. Meile lähenes meesterahvas, kuna nägi seljakoti peal Eesti lippu. Selgus, et noormees on abielus eestlannaga ja elab Pärnus, hetkel on ta aga Indoneesias pere külastamas. Alguses ehmatas veidi ära küll, sest üldiselt tullakse juttu rääkima mingi kindla tagamõttega - peaasjalikult tahetakse raha saada või miskit pähe määrida. Rong on üsna mugav viis jaava saarel reisimiseks Yogyakartas asub maailma suurim budistlik tempel, hoolimata sellest, et Indoneesia ise on suurima moslemi populatsiooniga riik. Templi ehitamise kohta puuduvad täpsed andmed, arvatakse, et see rajati 8ndal sajandil ning ehitamiseks kulus 75 aastat. 15nda sajandi paiku, mil toimus massiline islami pealetung, jäeti tempel maha ning sajandeid oli see peid...